Wapienie Poznań

WAPIENIE
Skała osadowa, z której wycinane są płytki wapienne charakteryzująca się jednolitą barwą, najczęściej w odcieniu ciemno – szarym, czarnym oraz piaskowym. Płytki wapienne można stosować we wnętrzach na podłogi i ściany oraz zewnętrznie na tarasy i elewacje.

Wytrzymałe płytki wapienne – Poznań i okolice

Wapień to materiał, charakteryzujący się wysokim stopniem odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Jest także wytrzymały na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak mróz, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne, deszcz i śnieg.

Tym, co szczególnie charakteryzuje wapienie to fakt, że nie pochłaniają one wody i są trwałe na działanie wilgoci, dzięki temu zapobiegają powstawaniu grzybów oraz pleśni. Dlatego, jeśli szukają Państwo solidnych płytek na terenie Poznania, które mają posłużyć jako materiał do stworzenia efektownych, a jednocześnie mocnych powierzchni, zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego salonu.

Płytki z wapienia do rozmaitych stylizacji aranżacyjnych

Ciekawe i unikalne tonacje kolorystyczne płytek wapiennych, gwarantują stworzenie eleganckich oraz niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych. Barwy głębokiej czerni, szarości doskonale komponują się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, industrialnych, loftowych, jak i klasycznych. Natomiast odcienie piaskowe, beżowe to świetne propozycje do wnętrz urządzonych w stylu rustykalnym, prowansalskim, toskańskim oraz minimalistycznym.

Wapienie – uniwersalne piękno w każdym pomieszczeniu

Oferowane przez nasz salon płytki z wapienia ze wglądu na wysoki stopień trwałości są uniwersalnym materiałem wykończeniowym zarówno do wnętrz, jak i zewnętrznych powierzchni. Dlatego płytki wapienne można położyć na ścieżkach i alejkach w ogrodzie, na tarasie, na balkonie oraz na zewnętrznych ścianach budynku. Wapień to piękne tworzywo, które wzbogaca przestrzeń, więc warto je zastosować również w salonie, w kuchni, w łazience, a także w holu.