W jakich wnętrzach sprawdzą się schody granitowe?

Choć schody w domach powinny być przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu oraz funkcjonalne, nie można jednak zapominać o tym, że stanowią one także bardzo ważną część całej aranżacji. Dlatego też wybierając materiał do ich wykończenia, warto postawić na ten, który spełni wszystkie te warunki. Jednym z nich jest polecany przez nas granit. W jakich wnętrzach sprawdzą się więc schody wewnętrzne granitowe i o czym warto pamiętać, decydując się na nie? 

Schody z granitu do domu to gwarancja solidności i trwałości

Granit zaliczany jest do jednej z najtwardszych skał występujących w naturze. Dlatego też wykonane z niego schody w domu będą się cechować przede wszystkim niebywałą trwałością, odpornością na uszkodzenia oraz zarysowania. Nie straszna będzie im codzienna, intensywna eksploatacja podczas przemieszczania się między piętrami, ani piasek nanoszony na podeszwach butów. Dzięki temu schody granitowe wewnętrzne prezentują się estetycznie i stylowo przez wiele lat. Bez konieczności wykonywania ich renowacji.

Dodatkowo cechują się one także doskonałymi walorami dekoracyjnymi. W naszym sklepie w Poznaniu znaleźć można granitowe okładziny schodowe w wielu kolorach do wyboru, prezentujące naturalną strukturę tego kamienia. Możliwe jest więc dopasowanie ich z łatwością do każdego gustu i stylu wnętrza. 

Do jakich aranżacji pasują granitowe schody wewnętrzne? 

Granitowe schody wewnętrzne, choć dla większości osób kojarzą się z eleganckimi, wytwornymi wnętrzami z powodzeniem mogą zostać zastosowane także w aranżacjach wykonanych w stylu nowoczesnym, loftowym, industrialnym, a także minimalistycznym. 

Sekretem dopasowania ich do wnętrza jest bowiem zastosowanie odpowiedniego koloru granitowych okładzin schodowych, ich wykończenia (połysk lub płomień), a także elementów uzupełniających takich jak balustrady. Przykładowo: 

  • we wnętrzach industrialnych — połączenie schodów z granitu z metalowymi balustradami o prostej konstrukcji, doskonale będzie komponować się z surową stylistyką pomieszczeń, odkrytą cegłą czy betonem architektonicznym, 
  • we wnętrzach minimalistycznych natomiast najlepiej postawić na wykonane z jasnego lub szarego granitu schody, bez balustrad.

Jak więc widać naturalny granit daje wiele możliwości, dzięki którym każdy może skorzystać z ich zalet w swoich domach. 

Jeśli nie wiesz jaki kolor lub rodzaj wykończenia granitu wybrać na schody do swojego domu. Zapraszamy Cię do naszej hurtowni kamienia naturalnego w Poznaniu, przy ulicy Grunwaldzkiej 368. Pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję oraz wykonamy dla Ciebie schody na zamówienie!  W naszej ofercie znaleźć można bowiem ponad 100 rodzajów kamienia w formie gotowych płyt o wymiarach 150 × 33 centymetry.

Jak wykonać schody granitowe w domu? 

Montaż schodów granitowych w domu najczęściej odbywa się na wykonanej już konstrukcji betonowej lub żelbetowej, która następnie wykończona jest za pomocą gotowych płyt granitowych w wybranym kolorze. 

W zależności od indywidualnych preferencji granitowe płyty schodowe mogą być montowane tak, aby wykończony nimi stopień wystawał przed stopnicę lub był z nią w jednej linii. Druga metoda polecana jest w szczególności do nowoczesnych wnętrz, gdyż pozwala uzyskać niezwykle efektowny wygląd stopni blokowych. 

Okładzina granitowa na schody do domu stosowana może być także nie tylko na stopniach i podstopnicach konstrukcji, ale także cokołach, i wangach, będących bocznymi elementami schodów. Dzięki temu prezentują się one tak, jakby w całości zostały wykute z granitu. 

Samo wykonanie schodów z granitu do domu najlepiej natomiast oddać w ręce specjalistów, którzy nie tylko odpowiednio zamontują na nich kamienne płyty, ale także wykorzystają do tego właściwe materiały gwarantujące trwałość całej konstrukcji i jej niezawodność przez lata.