Trawertyny Poznań

TRAWERTYNY
Skała osadowa w bardzo ciepłych odcieniach beżu, szarości oraz brązu.
Idealnie nadają się do wnętrz rustykalnych. Głownie wykończone są w szlifie oraz dodatkowo bębnowane, co nadaje im postarzanego wyglądu. Występują w kompletach rzymskich oraz formatowanych płytkach. Jego ciepłe odcienie nadają przytulności oraz harmonii.

Płytki trawertyn NOCE – Cena już od 260,00 zł/m2

Płytki trawertyn NOCE | wykończenie HONED | formaty: 61x40,6x1,2 cm / komplety rzymskie

Płytki trawertyn ASH – Cena już od 260,00 zł/m2

Płytki trawertyn ASH | wykończenie HONED | formaty: 61x40,6x1,2 cm / komplety rzymskie

Płytki trawertyn CLASSIC – Cena już od 180,00 zł/m2

Płytki trawertyn CLASSIC | wykończenie HONED | formaty: 61x40,6x1,2 cm / komplety rzymskie

Trawertyn – elegancki, wyjątkowy i solidny

Szukają Państwo tworzywa pozwalającego stworzyć niebanalną powierzchnię na podłodze lub na ścianie, a jednocześnie odpornego na zniszczenia? Jeśli tak, to polecamy trawertyny dostępne w ofercie naszego salonu w Poznaniu charakteryzujące się ponadprzeciętnym stopniem trwałości i wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcie, kruszenie lub odpryskiwanie. Tym, co szczególnie cechuje trawertyn to jego odporność na działanie substancji chemicznych, żrących oraz wysokiej, czy niskiej temperatury. Dlatego jest doskonałym materiałem do zastosowania w łazience, w kuchni, na tarasie, a także na balkonie.

Ze względu na ogromną wytrzymałość na wilgoć materiał ten idealnie sprawdzi się jako posadzka pod prysznicem, a także w saunie i na basenie. Ponadto trawertyn bardzo dobrze przewodzi ciepło, dzięki czemu często wykorzystuje się go w przypadku ogrzewania podłogowego. Natomiast bogactwo kolorystyczne oraz możliwości zastosowania unikalnego wzornictwa na powierzchniach trawertynu, pozwalają na jego szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest on do obudowy kominków, blatów szafek kuchennych i łazienkowych, a nawet parapetów, tworząc efektowne dekoracje.

Jaki trawertyn wybrać, aby stworzyć unikatową powierzchnię?

Naturalne odcienie trawertynu pozwalają na zastosowanie go w dowolnej stylistyce aranżacyjnej, od klasycznej, przez modernistyczną, vintage, na minimalistycznej oraz industrialnej skończywszy. Ponadto trawertyn to wyjątkowy materiał zawierający dużą liczbę otworów, które powstają podczas formowania się skał. Dlatego w naszej ofercie znajdą również Państwo płytki mające porowatą powierzchnię, która tworzy niezwykle efektowne i ozdobne kompozycje.

Natomiast Ci z Państwa, którzy pragną mieć połyskującą, klasyczną podłogę, polecamy gładkie trawertyny bez otworów, wypełniane specjalnym spoiwem żywicznym. Decydując się na tego typu materiał, wybierają Państwo wysoką jakość w atrakcyjnej cenie, dowodem tego jest fakt, że Poznań to miasto, w którym można znaleźć liczne realizacje wykonane z trawertynu.