Marmury Poznań

MARMURY
Szlachetny materiał wykończeniowy charakteryzujący się pięknym użyleniem zapewniającym niepowtarzalny wygląd w polerze lub szlifie. Stosowany w budownictwie już od zamierzchłych czasów. Jego wygląd idealnie komponuje się zarówno we wnętrzach klasycznych jaki i nowoczesnych.

Płytki marmurowe ROYAL WHITE – Cena już od 280,00 zł/m2

Płytki marmurowe ROYAL WHITE | wykończenie: POLER - dostępne formaty: 61x40,6x1,2 cm | wykończenie: HONED - dostępne formaty: 61x40,6x1,2 cm / 20x20x1 cm / mozaiki / komplety rzymskie

Płytki marmurowe QUEEN BEIGE – Cena już od 260,00 zł/m2

Płytki marmurowe QUEEN BEIGE | wykończenie: POLER - dostępne formaty: 61x40,6x1,2 cm | wykończenie: HONED - dostępne formaty: 61x40,6x1,2 cm / 20x20x1 cm / mozaiki / komplety rzymskie

Płytki marmurowe ATLANTIC GREY – Cena już od 340,00 zł/m2

Płytki marmurowe ATLANTIC GREY | wykończenie: POLER - dostępne formaty: 61x40,6x1,2 cm | wykończenie: HONED - dostępne formaty: 61x40,6x1,2 cm / 20x20x1 cm / mozaiki / komplety rzymskie

Wysokiej jakości marmur w ofercie poznańskiej firmy Best-Granit

Spośród szerokiej i niejednolitej gamy wykorzystywanych przez nas kamieni naturalnych, marmury zasługują na szczególne wyróżnienie. Te niezwykłe skały metamorficzne powstają w procesie przeobrażania dolomitów oraz wapieni przy udziale wysokiego ciśnienia, a także temperatur oscylujących w granicach od 500 do 700 stopni Celsjusza. Od wieków uznawane były przez ludzi za cenny i bardzo wyrafinowany materiał budowlany. Obecnie na powrót cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony projektantów wnętrz – na terenie Poznania szczególnie przy zastosowaniu w charakterze podłóg oraz okładzin ściennych.

W ramach naszej oferty proponujemy Państwu niezwykle liczną i silnie zróżnicowaną gamę produktów wykonanych z naturalnego marmuru. Nasz asortyment uwzględnia przy tym wiele z najczęściej poszukiwanych przez klientów rodzajów tejże skały, w tym m.in. ROYAL WHITE, QUEEN BEIGE czy wyjątkowo prestiżowy ATLANTIC GREY.

Płyty i płytki marmurowe oraz inne najpowszechniejsze zastosowania marmurów

Z uwagi na swoją unikalną specyfikę marmur doskonale sprawdza się jako budulec przy tworzeniu produktów takich jak schody, kominki, parapety wewnętrzne oraz zewnętrzne, podłogowe płytki marmurowe i wspomniane wcześniej okładziny ścienne, a także jako materiał na blaty kuchenne pod warunkiem ich ostrożnego użytkowania.

Nierzadko spotkać się można również z wykorzystaniem całych slab marmurowych, tj. wielkoformatowych płyt otrzymywanych poprzez odcinanie fragmentów olbrzymich skalnych bloków. Szczególnie atrakcyjny rezultat uzyskuje się w momencie wykończenia ich w połysku. Takie rozwiązanie określa się jako tzw. wzór motyla czy też po prostu efekt lustrzanego odbicia. Płyta marmurowa błyszczy wówczas niczym zwierciadło, oferując jednocześnie zniewalające użylenie na całej swojej obszernej powierzchni.

Marmury od Best-Granit – najważniejsze zalety

Cechą, którą uznajemy za nasz podstawowy atut w kontekście oferowanych przez nas marmurów, jest fakt pozyskiwania ich przez nas wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Aby odszukać najlepsze gatunkowo skały, współpracujemy na co dzień z dostawcami z całego świata, zlokalizowanymi m.in. w Indiach, Chinach, Turcji, Brazylii, a także we Włoszech.

Jest to szczególnie ważne ze względu na specyficzne właściwości marmuru, który w porównaniu do np. granitu jest delikatniejszy i miększy. Uzyskanie wysokiej jakości produktów wykonanych z tego surowca wymaga doskonałej znajomości jego odmian. Dzięki niej spośród różnych wariantów wspomnianej skały jesteśmy w stanie wybrać tylko te odznaczające się wysokim potencjałem obróbki.

Wytwarzane przez nas wyroby marmurowe odznaczają się przede wszystkim:

  • wzmocnioną względem produktów konkurencyjnych ochroną przed zarysowaniami,
  • wysoką odpornością na oddziaływanie wilgoci,
  • dużym stopniem higieniczności uzyskiwanym po uprzedniej impregnacji,
  • zróżnicowaną gama dostępnych barw oraz wzorów.

Jeśli zatem zainteresowały Państwa nasze marmury, serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz gorąco zachęcamy do odwiedzin placówki stacjonarnej Best-Granit – Poznań, ul. Grunwaldzka 368. Na miejscu do dyspozycji klientów oddajemy możliwość zapoznania się na żywo zarówno z proponowanymi przez nas rodzajami poszczególnych kamieni, jak i z przykładowymi wykonanymi z nich produktami.